• Destek Saatleri

    Haftaiçi: 09:00-18:00

  • Güngören Sanayi Sitesi B:15 N:9

    Başakşehir/İstanbul

03

Ağu

Günümüz araçları motor ile çalışmaktadır. Motor sisteminin bulunduğu tüm araç çeşitlerinin de hava alma gereksinimi bulunmaktadır. Bu yüzden motorun yakıta ihtiyacı olduğu kadar havaya da ihtiyacı vardır. Araç motorunun yakınında hava girişinin bulunması gerektiğinden ötürü hava filtresi de gereklidir. Çünkü hava filtresi oldukça büyük bir fayda sağlamaktadır. Açıklamak gerekirse hava filtresi araç içerisinde kullanılan yakıtın kullanıldığı sırada tutuşmasına engel olur. Aracın havalanmasına destek sağladığından istenmeyen sorunların önüne geçmiş olur. Motora girmesi istenilmeyen partiküllerin ve zararlı maddelerin süzülmesinde de rol oynar. Kaliteli ve ucuz yedek parça olarak kullanılması gerekir. Ek olarak motorda temizleme işlemi uyguladığından ötürü de aracın sağlıklı bir şekilde çalıştığı gözlenmektedir.

Hava Filtresi Nasıl Fiyatlandırılır?

Hava filtresi, Opel, GM ve PSA yedek parçaları olarak ayrılır. Ayrıca bu ayrılık sadece markalara göre değil ürün kategorisine göre de yapılmaktadır. Hava filtresini kategorilere ayıran detaylar içerisinde de kalite ve performans ön plandadır. Çünkü aracınızda beklenen faydaları sağlayabilmesi için yeterlilere sahip olması gerekir. Tam olarak da bu yüzden fiyatlandırma sabit değildir, değişkenlik gösterebilir.

Genel olarak performansının, emme gücünün ve çalışma düzeyinin yüksek olduğu hava filtreleri üst kategoride yer almaktadır. Bu da fiyatının da aynı oranda artması anlamına gelir. Ayrıca yüksek fiyatlı hava filtrelerinin bir diğer özelliği de değişim yerine temizlenme avantajı bulundurmasıdır. Yani fiyatlandırmayı etkileyen en önemli detay, işlevidir.

Hava Filtresi Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Hava filtresinin temel görevi aracı ve motoru korumaktır. Bu yüzden de hava filtrelerinin sürekli olarak performansı yüksek olmalıdır. Değiştirilme dönemleri geldiği zaman aksatılmamalıdır. Değiştirme zamanı da aracın ne sıklıkla kullanıldığına ve nasıl bir ortamda kullanıldığına göre değişir. Ama genel olarak kir, kum, taş gibi kalıntıları biriktirdiğinden eskimeden değiştirilmesi önerilir.

Eskimiş hava filtresi gücünü kaybettiğinden ötürü araç motorunu koruyamaz. Korunmayan bir motor da istenmeyen birçok sorunu meydana getirmektedir. Bu sebepten dolayı da kontrol edilerek değişim yapılması gerekir.  Ayrıca değişim ve temizleme durumları karşılaştırıldığında da değişim tavsiye edilmektedir. Değişimler için de enparoto.com tercih edilmektedir. Araçlarınızda talep ettiğiniz yüksek performans ve kalite için doğru bir seçimdir. Hemen bizimle iletişime geçmek için tıklayın.